VACULÍK

NEWS

Baja Slovakia - dva závody, dvě prohry | [18.09.2009]

O víkendu jsme se s Viktorem postavili na start závodu Baja Slovakia. Štěstí nám bohužel nepřálo a po poruše motoru jsme byli nuceni odstoupit již v první etapě. Což však nebyl konec našeho účinkování....

Závod první
Na startu se sešla zajímavá konkurence se špičkovými posádkami z Polska, Maďarska a ČR. Už při pohledu do startovní listiny bylo jasné, že zopakovat loňské 6.místo v absolutním pořadí bude velmi těžké. Reálně jsme mohli pomýšlet na umístění kolem desáté příčky celkově, na ambicích vyhrát sk.T2 se nic nezměnilo.

K přejímkám jsme se dostavili již v pátek v 9 hodin ráno jako zcela první posádka. Po bezproblémovém přijetí jsme odevzdali auto do UP a až do startu prologu, který byl v 18:00 jsem se pak poflakoval po servisní zóně.

Prolog jsme pojali jako malý test, kdy se zejména Viktor „seznamoval“ se svým Mitsubishi, se kterým startoval naposledy na jaře. Seznamování mu šlo rychle a osm kilometrů dlouhý úsek jsme prolétli jako 11.celkově a nerychleji ve sk T2.

V sobotu ráno se začínalo polo okruhovou vložkou Bure (16km), kde jsme opět vyhráli sk.T2 a celkově jsme byli 13. Do další RZ Mikulášov (52km) jsme odstartovali s malým zpožděním (požár před námi startujícího auta). Až do 14 km probíhalo vše v pořádku pak se objevil v autě zápach a po pár metrech se motor zastavil. V tu chvíli jsme si mysleli že balíme a jedeme domů....

Závod druhý
Při odtahu do servisní zóny padla zmínka, že kdyby jsme měli druhý motor můžeme nastoupit do druhé etapy a bojovat alespoň o body do MČR (každý den se bodoval zvlášť), na což Viktor oznámil že náhradní motor je k dispozici v Liberci. O půl páté odpoledne padlo rozhodnutí že to tedy zkusíme..... Viktor se vydal do Liberce pro náhradní motor. Petr a já jsme se v zapůjčené dílně dali do rozebírání auta.

Viktor i s náhradním motorem dorazil v půl dvanácté v noci a začal další závod s časem neboť v 7 hodin ráno jsme museli stát u technické přejímky. Po celo noční práci motor zavrčel v 6:45 ráno. Bohužel jsme hned nato zjistili, že nefunguje spojka, což byl definitivní konec našeho účinkování na Baji Slovakia 2009.

Všechno špatné je však k něčemu dobré. Během neděle jsme auto ještě jednou rozebrali, spojku. opravili a dá se říct, že jsme ze závodu odjeli z teměř kompletně repasovaným vozem :-)

Dalším závodem bude Baja Poland 2009, která se uskuteční v Polském Szczetzine 25 - 29.10.2009 (mistrovství Evropy CEZ + mistrovství Polska) a o týden později se představíme doma na Internext rally Vsetín  3.10.