VACULÍK

NEWS

Baja Carpathia 2010 - stupně vítězů? (+VIDEO) | [06.07.2010]

Docela překvapivým výsledkem pro nás skončila Baja Carpathia 2010, jíž jsem se zúčastnil po boku Zdeňka Sládka - nového člena Offroadsport teamu.

Pro Zdeňka byl tento závod prvním  v životě a hlavním cílem tedy bylo soutěž dokončit a posbírat pokud možno co nejvíce zkušeností.

Do závodu jsme odstartovali v páteční podvečer a ze slavnostního startu na hlavním Rzeszovském náměstí jsme se vydali na prolog, konající se na místní motokrosové trati. Rozbahněnou vložku, která svým charakterem nemohla naznačit další vývoj soutěže jsme absolvovali jako 13 nejrychlejší.

Druhý den nás čekal dvojí průjezd 133 km dlouhé RZ Bojanov a následně její kratší verzi s délkou 72 km. V této etapě jsme si užili písčitého povrchu jak na úzkých lesních cestách, tak také na široký rychlých pláních. Tempo jsme zvolili mírné, tak aby jsme dojeli do cíle. Až na jeden drobný kontakt se stromem a druhý s polskou policií, jsme absolvovali první etapu bez větších problémů, což nás v kombinaci s haváriemi a technickými problémy soupeřů vyneslo na čtvrté místo v absolutním pořadí.

Nedělní etapa byla zcela odlišná. Čekal nás trojí průjezd 27 km dlouhou vložkou, postavenou na nádherných šotolinových cestách. Na této velmi rychlé vložce jsme sice moc dobrých umístění nedosahovali, ale vzhledem k malým časovým rozdílům se nám čtvrté místo podařilo udržet.

K výsledkovým pohybům došlo po závěrečné technické kontrole.  BMW Zdeňka Pořízka bylo dle polských techniků osazeno nesprávným restriktorem a došlo k jeho vyloučení. To nás posunulo na třetí pozici.

Pořízek však situaci konzultoval ve Francii na FIA, kde my bylo sděleno, že jeho vůz je v pořádku. Byl podán protest na výsledky a vše se bude řešit u zeleného stolu. Předpoklad je, že budou uznány původní výsledky a my tak znovu sestoupíme na 4 příčku.